22 Mart 2023 tarihinde İstanbul’da ENTES tesislerinde yapılan TESİD 33. Olağan Genel Kurul toplantısında, KAREL Genel Müdürü Yaman Tunaoğlu, bir kez daha TESİD Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Genel Kurul sonrası bir açıklama yapan Yaman Tunaoğlu, “TESİD, 2023-2025 döneminde de dinamik ve özverili çalışmalar ile Türkiye Elektronik Sanayii’ne katkı sunmaya devam edecektir.  Yaşadığımız korkunç deprem ve sel felaketlerinden dolayı tüm ülke olarak büyük üzüntü içindeyiz. Yaralarımızı hızla sarmak ve güçlü bir gelecek yaratmak için her alanda işbirliği yapmalı, seferber olmalıyız dedi.

Tüm sektörlerimizin teknolojiyi kullanarak  üretimlerini ve verimliliklerini arttırmaları  gereken günümüzde, elektronik sanayinin, yaşamın tüm alanlarına “Akıl” katan dijital teknolojiler için gereken donanım ve yazılımları ürettiğini vurgulayan Tunaoğlu, “Önemli olan takım oyunu. Ülkemizde maalesef yeterli olmayan iş birliği kültürünü süratle geliştirmeli, yeteneklerimizi, gücümüzü birleştirerek hızımızı artırmalı, ülkemize ekonomik değer yaratacak katma değeri yüksek ürün ve hizmetlerimizi yurt dışı pazarlarda yaygınlaştırmalıyız. Beyin göçünü durdurmalıyız. Bu dönemde de yönetim olarak en önemli hedefimiz, elektronik sektörüne değen tüm paydaşları birbirleriyle buluşturmak olacak. Buradan doğacak iş birliklerinin yaratacağı sinerjinin tüm paydaşlara ve dolayısı ile ülkemize çok değerli katkıları olacağına inanıyorum.” dedi.

TESİD Yönetim Kurulunda görev yapacak diğer isimler şöyle: Yaman Tunaoğlu (KAREL), İbrahim Uğurlu (UDEA), Ece Demirkol (MULTİTEK), Ömer AKDENİZ (DAIICHI), Sedat Alantar (DEICO), Muhittin Solmaz (HAVELSAN), Sinan Dumlu (NETAŞ), Sıddık Yarman (SAVRONIK), Aziz Sever (ULAK)

Haberin devamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir