ESİP öğlen sohbetlerine devam ediyoruz. 14 Mart Perşembe günü 12:00-13:00 arasında gerçekleşen sohbette şirketlerimizin korkulu rüyası olan “felaket durumlarında” neler yapılmalı konusunda sohbet ettik.

23 katılımcının olduğu ve ZOOM ortamında yapılan sohbette, KAREL Genel Müdürü Sn. Yaman Tunaoğlu; önceden yangın planı yapılması, tesislerde yangına dayanıklı malzemenin kullanımı, yangın olan alanın havalandırma sistemleri dahil diğer alanlardan izole edilmesinin önemi, yangın söndürme ekiplerinin yangın sırasında doğru yönlendirilmesi, sigortanın kapsamının önemi gibi konulardaki deneyimlerini, Ocak ayında Ankara KAREL tesislerinde, gerçekleşen yangında yaşananlarla örneklendirerek paylaştı.

KALE ARGE Bilgi Teknolojileri Müdürü Sn. Volkan Tabu da yaşadıkları bir olaydan alınan dersleri de dahil ederek “Bilgi Sistemleri Güvenliği” konusunda sunum yaptı. Yaşadıkları olayın kendilerinde önemli tecrübe oluşturduğu; veri merkezlerinin mutlaka farklı lokasyonlara kurulması gerektiği, sızdırmazlık testlerinin yapılması gerektiği ve ortam izleme sistemleri ile takibin önemli olduğu konularındaki tespitlerini paylaştı.

Sn. Volkan Tabu’nun sunumuna bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir