Her ayın ikinci Perşembe günü 12:30-13:30 arasında ESİP üyelerinin çevrimiçi gerçekleşen buluşmasında elektronik sektörünün konuları hakkında sohbet ediliyor.

Yaz döneminde ara verilen sohbetlere tekrar başlandı.

12 Ekim 2023 günü yapılan Sohbetinin konusu; ESİP Projesinin genişletilmesi ve gelecek aylardaki sohbet konularının temalarının belirlenmesi üzerine oldu.

Yurtdışına yetişmiş mühendislerin gidişlerinin engellenmesinin mümkün olmadığı bu sebeple bazı yurtdışı merkezlerde (AB ülkelerinde) firmaların şube açması (şirket kurması) veya firma satın alması gibi yollar ile bu mühendislerin ve oralardaki diğer uluslararası mühendislik kabiliyetlerinin kullanılması konuları da sohbet sırasında değerlendirildi. Bu konulardaki çalışmaları ve deneyimleri olan üyelerin anlatacaklarının ve yaşadıklarının diğer üyeler için de kıymetli olabileceği konuşuldu.

TOBB Bünyesinde kurulmakta olan Türkiye Elektronik Meclisi çalışmalarının önümüzdeki aylarda başladıktan sonra ESİP’in ne şekilde çalışacağı ve genişletilmesi için neler yapılması gerektiği konularının da gelecekteki sohbetlerden birisinin konusu olabileceği görüşüldü.

Gelecek sohbet konusunun yurtdışında çıkan yeni fırsatlar için (örneğin Suudi Arabistan, Romanya gibi ülkelerde) yapılan çalışmalar hakkında olabileceği değerlendirildi. Bu tür tecrübelerin paylaşılmasının üyeler için değerli ve yol gösterici olacağı konuşuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir